Esderma MD Hakkında

Esderma MD, dermokozmetik alanında uzman profesyoneller tarafından kurulan; araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin yanında GMP sertifikalı tesislerde üretim gerçekleştiren  global bir dermokozmetik markasıdır. Esderma MD olarak, klinik alanda elde edilen 30 yılı aşkın deneyim sayesinde dermatologların, estetik cerrahların ve diğer cilt bakım profesyonellerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde tespit etmekteyiz. Bu sayede en iyi etken maddeleri ve en gelişmiş biyoteknolojik aktif maddeleri kullanarak radikal sonuç odaklı ürünler geliştirmekteyiz.

Esderma MD olarak dermatologlar, plastik cerrahlar, medikal spaların kullandığı profesyonellere yönelik ürünlerimizin yanında günlük cilt bakım ürünleri ve yaşlanma belirtilerini, akne izlerini ve güneş  lekelerini en aza indirmeye yardımcı olan dermokozmetik ürünlerin de ARGE faaliyetlerini Londra’da sürdürürken ve üretim faaliyetlerimizi dünyanın çeşitli yerlerindeki GMP sertifikalı üretim tesislerimizde yürütmekteyiz.

Cilt, yaşayan bir organizma olduğundan üzerine sürülen her ürün aynı zamanda dolaşım sistemimize  karışmaktadır. Bu yüzden cilt bakım ürünlerinin içinde bulunan aktif maddeler oldukça önemlidir.

Esderma MD olarak biz, etkinliği bağımsız araştırmalar tarafından kanıtlanmayan maddeleri kullanmıyoruz ve ayrıca yüksek oranda kullandığımız aktif madde içeriği sayesinde de sonuca yönelik ürünler geliştiriyoruz. Ürün içeriklerini Avrupa Kozmetik Mevzuatına uygun olarak düzenliyoruz. Üretim aşamasında GMP (iyi üretim uygulamaları) kurallarını uyguluyoruz.