Blog

5 Nisan 2019

Gelişmiş Cilt Bakımı Trendi: Sodyum Hyaluronat

Bildiğiniz gibi gelişen teknoloji ile birlikte kozmetik sektöründe kullanılan içeriklerin etkinliği de zamanla arttırılabiliyor. Hyalüronik asit de bu geliştirilen içeriklerden biri diyebiliriz. Hyalüronik asit, vücudumuzun doğal yapı taşı görevindedir ve cildin bağ dokusunu korumaktadır. İsminde geçen asit kelimesine rağmen şeker moleküllerinden oluşmaktadır. Yüksek oranda su tutma kapasitesine sahip olduğundan cildin nemli kalmasına yardımcı olur. Cilt, yeteri kadar nemli olduğunda daha sıkı ve dış etkenlere karşı daha dayanıklıdır. Ancak, Hyalüronik asidin vücuttaki üretimi yaş ilerledikçe azalmaya başlar ve fonksiyonlarını gerçekleştirmekte yetersiz kalır. Bu da cildin UV ışınları gibi dış etkenlere karşı daha savunmasız olmasına, kırışıklıklara, lekelenmelere yol açar. Yaşlanma belirtileri artar.

Kozmetik sektöründe çokça adı geçen Hyalüronik asit, cildimize daha fazla nüfuz edip etkisini daha iyi gösterebilmesi için bilim insanları tarafından tuz formuna dönüştürülmüştür. Gelişmiş bir cilt bakım trendi olarak tanımlayabileceğimiz bu uygulamalarda kullanılan yeni bileşene ise Sodyum hyaluronat denmektedir. Sodyum hyaluronat, hafif yapısıyla cilt tarafından kolayca emilir ve vücutta Hyalüronik asidin azalması sonucunda yavaşlayan fonksiyonları düzenler. Sodyum hyaluronat, kozmetik sektöründe çoğunlukla Hyalüronik asit yerine kullanılmasına rağmen temelde bazı farklılıklar bulunmaktadır. Hyalüronik asidin molekül ağırlığı yüksek olduğundan cilt tarafından emilmesi zordur.

Sodyum hyaluronatın en belirgin özelliği su tutma kapasitesidir. Molekül ağırlığının 100 katı kadar suyu içine hapseder, cilde uygulandığında ferahlama ve nemlendirme etkisi yaratır. Doğal bir yapısı olduğundan tüm cilt tipleri için uygundur. Sodyum hyaluronatın molekül ağırlığı küçüldükçe cilde daha fazla nüfuz eder ve etkisini daha iyi gösterir. Esderma markası olarak Pure Hyaluronic Elixir’i geliştirirken bu özelliğe dikkat ederek küçük molekül boyutlarına sahip Sodyum hyaluronatları tercih etmekteyiz. Böylece serum cilde kolayca nüfuz ederek etkisini göstermektedir.

Pure Hyaluronic Elixir’i sabah ve akşam olmak üzere tüm yüz, boyun, dekolte ye kadar parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Serumun daha derin bir şekilde etkisini görmek isterseniz cilt bakım uzmanları tarafından profesyonel yöntemlerle uygulatabilirsiniz. Sürer sürmez etkisini hissedip pamuk gibi bir cilde kavuşacaksınız.