Blog

2 Ekim 2020

Sağlıklı Güzelliğin Sırrı; Dermokozmetik Ürünler

Dermokozmetik Nedir?

Dermokozmetik kelimesi dermatoloji ve kozmetik kelimelerinin birleşmesinden oluşmuş bir terimdir. Cilt problemlerinin giderilmesinde, cildin korumasında, cilt konforunun sağlanmasında, yaşlılık belirtileri gidermede ya da hafifletilmesinde kullanılan genel ürünlerdir. Dermokozmetik ürünler sadece cilt için değil, saç ve vücut için de üretilmektedir.

Dermokozmetik Ürünlerin Kozmetik Ürünlerden Farkı Nedir?

Kozmetik ürünler cilt, saç, tırnak, vücuttaki görünümü geçici olarak güzelleştiren ve koku veren maddelerdir. Dermokozmetikler ise cilt için gereken sonuca fizyolojik bir etki sağlayarak, cilt doku ve yapılarını olumlu yönde etkileyerek biyolojik olarak etki sağlayan kompleks bakım ürünleridir.

Dermokozmetik ürünlerin kalıcı etkiler sağlamasının nedeni; dermokozmetiklerin bünyesinde bulunan ve hücrenin yapısına geçebilen maddeler bulundurmasıdır. Bu maddeler aminoasit, peptid, antioksidan, vitamin ve minerallerdir. Bu ürünler ne kozmetik ne de tedavi edici ilaç etkisi yaratmadığı için ciltte ikisinin arası bir etkiye neden olurlar. Kozmetik ürünlerin satışı ne kadar yaygın olsa da sorunlu ciltler için dermokozmetikler kadar güvenli sayılmazlar. Her ne kadar işin uzmanları dermokozmetiklerin kozmetik ürünlerden çok ilaca yakın olduğunu söyleseler de, üründen ürüne etkileri değişiklik göstermektedir.

Dermokozmetik ürünler; krem, losyon, tonik, serum, jel, köpük formatlarında olabilir. Bunun yanında yağ karışımları da sık sık kullanılan ürünler arasındadır.

Dermokozmetik Ürünlerin Etki Alanları

  • Kuru ciltlerde nemlendirme,
  • Ciltteki leke ve kızarıklıkları giderme,
  • Kırışıklık giderme,
  • Cilde elastikiyet sağlama,
  • Akne tedavisi,
  • Sebum dengesini sağlama,
  • Güneş ışınlarından koruma,
  • Siyah nokta ve gözenek giderme.
  • Cilt pigmentasyonunu eşitleme,
  • Saç dökülmesi ve kepeklenme gibi problemleri iyileştirme.

Dermokozmetik ürünlerin formüllerinde kullanılan maddeler sıkı kurallara göre belirlenirken, kozmetiklerde daha rahat bir hammadde seçimi yapılabiliyor. Bu nedenle dermokozmetik ürünler koku ve renk açısından daha hafif ve kozmetik ürünlere göre daha az rahatsız edici oluyorlar.

 

Dermokozmetik Ürün Fiyatları

Sektörde pek çok marka bulunmaktadır. Markaların ürün formüllerine göre ve kalite durumlarına göre dermokozmetik fiyatları değişim göstermektedir. Ama elbette kozmetik ürünlere oranla dermokozmetik ürünler oldukça pahalı kalıyor.

Dermokozmetik ürünler satın almadan önce cildinizin probleminin ne olduğunu doğru bir şekilde belirlemeniz için dermatoloğunuza danışmanızı mutlaka öneririz.

 

Temiz Dermokozmetik; Esderma MD

Sektörde bulunan pek çok markadan farklı olarak Esderma MD ürünleri farklı cilt ihtiyaç ve sorunlarına yönelik doğal hammadde karışımları ile laboratuvarlarda etkisi kanıtlanmış ve onaylanmış ürünler sunuyor. Ürünler hakkında detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

https://www.instagram.com/esdermamd_turkey/